Facebook, Snapchat’in ana özelliği olan süre sınırlı paylaşımları test ediyor

Facebook süre sınırlı paylaşımlar konusunda Snapchat‘ı önce Poke, ardından Slingshot ile hedeflemesine rağmen bir türlü başarıya ulaşamadı. Gençliğe buradan ulaşacağını düşünen Facebook bu sefer yeni bir uygulama olmadan haber akışında süre sınırlı paylaşımları test ediyor.

Facebook kullanıcı gördükten belirli bir süre sonra mesajın kendini kaybetmesini test ettiklerini paylaşarak bunun şu an için sadece belirli bir bölgede yapıldığını belirtiyor. Facebook’un Mashable’a yaptığı açıklamadaysa test eden kullanıcıların iOS kullanıcıları olduğu da paylaşılıyor.

Daha TheNextWeb‘in paylaştığı görüntülerse Facebook’un Snapchat’e alternatif olmanın dışında testler yaptığı yönünde. Süre sınırlı paylaşımın en fazla 10 saniye seçilebilidiği Snapchat’e karşılık Facebook 1 saat ile 7 gün arasında seçenekler sunuyor.

Facebook Schedule

Facebook’un rakip uygulamalarla Snapchat’e alternatif oluşturmak istemesinin haricinde 3 milyar teklif etmesine rağmen alamadığı Snapchat bakalım sosyal ağda daha hangi yenilikleri getirecek.

Bir cevap yazın

poke, Slingshot, Snapchat,