Facebook reklamları artık mobil cihazlardan yönetilebilecek

Mobil kullanıcı sayısını hızla artıran Facebook, pazarlamaya yönelik özelliklerini de masaüstünden bu alana doğru taşımaya devam ediyor. Sosyal ağ son olarak Facebook‘taki reklamları yönetebilmenizi sağlayan Ads Manager özelliğinin artık mobil platformlarda da hizmet vereceğini duyurdu.

Tüm kampanyalarınızı, reklam setlerinizi ve reklamlarınızı düzenleyip yönetebildiğiniz Facebook Ads Manager (Reklam Yöneticisi) sonunda mobile geldi. Artık sosyal ağda pazarlama faaliyetleri gerçekleştiren sayfa yöneticileri reklamlarını mobil cihazlar üzerinden yönetebilecek.

Mobile taşınan Ads Manager yeni özelliklerle gelmiyor. Hizmetin halihazırdaki reklam setlerini ve reklamlarını durdurma ya da yeniden başlatma, teklif ve bütçelerde değişiklik yapma ve reklam performansı raporlarına ulaşma özelliklerinden Facebook uygulamasına eklenen Ads Manager sekmesine girerek faydalanabiliyorsunuz.

Facebook Ads Manager mobile

Özellik şu an için sadece Facebook’un iOS, Android ve mobil site versiyonlarında kullanılabiliyor. Ancak Ads Manager’ın bütün kullanıcılara sunulması biraz zaman alacak. Belirtilene göre özelliğin yaz sonuna kadar tamamen reklamverenlere ulaştırılmış olacak.

Geçtiğimiz günlerde benzer bir şekilde Google da reklamverenlerin AdWords reklamlarını oluşturmalarına ve yönetmelerine imkan veren AdWords Express’in iOS uygulamasını yayınlamıştı. Dolayısıyla her ne kadar tesadüf gibi görünse de iki şirket arasındaki rekabetin günün sonunda kullanıcılara daha fazla enstrüman sunulması konusunda bir avantaj sağladığı açık.

Bir cevap yazın

Facebook, reklam,