Facebook’a reklam zamanlama özelliği geldi

Facebook‘ta artık reklamverenler hedef kitlelerinin sosyal ağ üzerinde aktif olduğu saatlere göre otomatik reklam zamanlaması yapabilecekler. Facebook’un sessiz sedasız Power Editor’e eklediği zamanlama özelliğiyle reklamların hangi günler, hangi saatlerde aktif olacağı ayarlanabilecek.

Sosyal medya yöneticilerinin organik içeriklerde Facebook üzerinden zamanlama yapmasına benzer bir özellik şimdi sponsorlu içerikler için de geçerli. Power Editor’e eklenen Ad Scheduling (Reklam Zamanlama) ile artık reklamların belirlenen bir zaman tablosu dahilinde yayınlanmasını sağlayabileceksiniz.

Reklamlarınızdan maksimum sonuç alabilmeniz için hedef kitlenizin sosyal ağ üzerinde aktif olduğu saatlerde bu reklamların görünür olması önemli. İşte reklam zamanlama bu noktada önem kazanıyor ve reklamınızı görmesini istediğiniz kullanıcılara ulaşmanızı daha kolaylaştırıyor.

Facebook reklam zamanlama

Menüden reklamınızın belli bir zaman tablosu içinde yayında olması seçeneğini seçtikten sonra çizelgeden hangi günler hangi saat dilimlerinde aktif olmasını istediğinizi ayarlayabiliyorsunuz.

Örneğin hafta sonu çalışmayan bir kitleye hitap ediyorsanız Cumartesi-Pazar sabah erken saatlerde reklamınızın yayında olmasını ve bütçenizi tüketmesini böylelikle engellemeniz mümkün olabiliyor.

Saatleri tek tek belirtmek yerine reklamızın her gün aynı saatlerde yayında olmasını istiyorsanız “Every Day” seçeneğini seçebilir ya da reklamın tüm gün yayında kalmasını istiyorsanız “All Day” seçeneğiyle manuel olarak işaretlemeden zamanlamanızı yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Facebook, reklam, sosyal medya,