Facebook’ta önemli içerikleri nasıl kaydedersiniz?

Facebook’ta yüzlerce arkadaşımız ve beğendiğimiz onlarca sayfa var. Yani tamamı haber kaynağımıza düşmese de binlerce içerikten bahsediyoruz. Haliyle hepsini okumak, incelemek veya izlemek için vaktimiz yeterli olmuyor.

Bunun için Facebook‘un harika bir çözümü var: Kaydetme. Daha sonra okumak veya incelemek üzere içerikleri kaydetmeniz mümkün. Böylece o anda okuyamadığınız ama sizin için önemli olduğunu düşündüğünüz içeriklere daha sonra tekrar bakabilirsiniz.

1. Kaydetme

facebook kaydedilenler

Herhangi bir gönderiyi kaydetmeniz mümkün: Bağlantılı içerikler, videolar, yerler, müzik, kitaplar, filmler, TV programları, diziler, etkinlikler… Hepsi. İçeriği kaydetmek için içeriğin hemen yanında beliren ok işaretine tıklayın ve ‘[İÇERİK ADI] içeriğini kaydet‘ linkine tıklayın. İşte bu kadar basit.

2. Kaydedilen içeriklere erişim

facebook kaydet

Facebook ana sayfanızın hemen üstünde, sol tarafta ‘Kaydedilenler’ alanını göreceksiniz. Kaydedilmiş içeriklerinize erişmek için bu bölümü kullanın. Ya da direkt http://www.facebook.com/saved linkini de kullanabilirsiniz.

Kaydedilenler sayfasında içeriklerin türüne göre listeleme yapmak da mümkün. Dilediğiniz kategorideki içerikleri ayrı ayrı listeleyebilirsiniz.

facebook save

3. Arşive kaldırma

İçeriği ‘tükkettikten‘ sonra arşive kaldırmak isteyebilirsiniz. Bunun için basit bir şekilde içeriğin üzerine imlecinizi getirip çarpı işaretine basın ve içerik yok olsun. Hepsi bu kadar. Tabii bu işlem bu içeriği yalnızca arşive kaldırır. Tamamen silmek için arşiv bölümüne gidip, aynı yolla silmeniz de gerekiyor.

facebook saved

Bir cevap yazın

Facebook, Kaydet,