Facebook Messenger iPad’e geldi

WhatsApp‘i satın aldıktan sonra sanılanın aksine Facebook Messenger‘dan vazgeçmeyen, hatta tam tersine uygulamayı diğer mesajlaşma uygulamaları arasındaki rekabette öne geçirmek için çalışmalarını hızlandıran Facebook, sonunda diğer mesajlaşma uygulamalarına çelme takacak bir hareket yaptı ve Facebook Messenger‘ın iPad versiyonunu yayınladı.

Benim gibi Facebook Messenger’ı ayrı bir mesajlaşma uygulaması olarak göremeyen kullanıcılar varsa Messenger iPad uygulaması fikrimizi değiştirecek gibi. Çünkü eğer iPad’inizle zaman geçirmekten hoşlanıyorsanız ve bir yandan da arkadaşlarınızla mesajlaşmak için telefonunuza geri dönmek zorunda kalıyorsanız Messenger bizi bu dertten kurtaracak gibi gözüküyor.

Messenger’ı yayınladıktan üç sene sonra iPad uygulamasını bugün yayınlayan Facebook bu kadar neden beklediğini açıklar gibi bir uygulamayla karşımıza çıkıyor. Nitekim yayınlanan uygulama Messenger’ın iPhone uygulamasının büyük ekrana birebir uyarlanmasından çok daha fazlası. iPad‘e özel geliştirilen bir mesajlaşma uygulamasıyla karşı karşıyayız.

messenger ipad conversation

iPhone’un küçük ekranından mesajlaşmaktan çok daha farklı bir deneyim sunacak olan iPad uygulamasında birden fazla pencereden oluşan arayüz dikkat çekiyor. Böylelikle bağlantılarınızla mevcut konuşmalarınızı aynı ekranda görebiliyorsunuz.

Sticker’lar, grup konuşmaları, sesli arama gibi bilindik Facebook Messenger özellikleri iPad uygulamasında da yerini alıyor. Özellikle sticker kullanımının bu versiyonla daha da artacağını tahmin etmek çok zor değil. Ayrıca Facebook Messenger ile gelen sesli arama özelliği de artık iPad’inizden telefon görüşmeleri yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Diğer yandan uygulamaya son eklenen anlık fotoğraf paylaşma, video kaydetme özellikleri henüz iPad uygulamasında yüzünü göstermiyor. Her ne kadar Facebook Messenger iPad uygulaması şu an Türkiye mağazasında henüz yüzünü göstermese de yakında App Store’daki yerini alacağını tahmin etmek zor değil. Böylelikle iPad uygulamaları olmayan WhatsApp, Snapchat gibi rakiplerinin arasından sıyrılmak Messenger için çok daha kolay olacak.

Bir cevap yazın

Facebook Messenger, iPad,