Facebook ‘kullanıcı adı’ uygulamasını başlatıyor!

Facebook kullanıcı adıFacebook’ta İsim Karmaşasına Son. Facebook’ta son 3 gün!

Değişime gittikçe eleştirilen sitede son yenilikten etkilenmemek için sadece 3 gününüz var. Tasarımını sürekli değiştiren, hatta bu değişimler nedeniyle çok da eleştirilen sosyal iletişim sitesi facebook‘tan bir yenilik daha…

Üstelik bu yenilikten etkilenmemek için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor… 13 Haziran’da saatler 07:01’i gösterdiği anda yenilik devreye girecek. Bu özellikten yararlanmak için şimdiden harekete geçmek gerekiyor.

ARTIK KULLANICI ADI İSTEYECEK

Facebook’ta oturum açarken mail adresi ve şifre gerekiyor. Bu işlemin uzun sürmesi insanları sıkabiliyordu. Bu karmaşaya son vermeyi hedefleyen Facebook 13 Haziran’dan itibaren ‘kullanıcı adı‘ uygulamasını devreye sokacak. Kullanıcı adını almanız için çok zamanınız olmayabilir. Çünkü 13 Haziran 07:01’de devreye sokulacak sistem ‘kim önce gelirse o alır‘ mantığıyla işleyecek.

Zaten Facebook’u şu sıra ziyaret ettiyseniz, üç gün sonra, yani 13 Haziran’da kendinize bir kullanıcı adı seçebileceğinizi belirten uyarıyı görmüşsünüzdür. Bundan böyle Facebook profil sayfanız, seçtiğiniz kullanıcı adına göre www.facebook.com/kullanıcıadı şeklinde erişime açık olacak.

Yukarıda da söylediğimiz gibi Kullanıcı adı seçiminde ise “önce gelen alır” mantığı işleyecek. Eğer istediğiniz isim kullanılıyorsa, Facebook‘un önerdiği isimlerden birini veya kendi istediğiniz diğer bir ismi seçebileceksiniz. Önlerden yer kapmak için, 13 Haziran‘a kadar gözünüz bu sayfadaki geri sayımda olsun.

Bir cevap yazın

Facebook, Facebook kullanıcı adı, kullanıcı adı,