Facebook haber kaynağınızı istemediğiniz paylaşımlardan korumak için ipuçları

Tüm kullanıcıların mutlaka sık sık paylaşımda bulunduğu ya da en azından günde 3-4 kez girip paylaşılanları takip ettiği bir sosyal ağ olan Facebook, zaman zaman hoşlanmadığımız içeriklerle de can sıkabiliyor.

Özellikle herkesin tek tek paylaştığı aynı içerikler bir süre sonra gerçekten tahammülsüzlük yaratabiliyor. Peki Facebook haber kaynağındaki bu tarz hoşumuza gitmeyen paylaşımları görmemek ya da en azından daha az görmek için neler yapabiliriz?

Takibi bırakmak

Paylaştığı içeriklerle sizi farklı nedenlerle rahatsız eden arkadaşınızı takip etmemek bu konuda yapabileceğiniz en kolay işlem. Böylece takibi bırakmak istediğinizi belirttiğiniz kişinin paylaşımları artık haber kaynağınızda görünmüyor.

Takibi bırakmak

Diğer bi seçenek de o kişinin Facebook sayfasına girerek takip kısmını takibi bırak olarak işaretlemek

facebook takibi bırak

Facebook sayfalarının içeriklerini engellemek

Takip ettiğiniz Facebook sayfalarının paylaştığı içerikler de canınızı sıkmaya başladıysa aşağıdaki şekilde o sayfadan gelen tüm paylaşımların haber kaynağınızda görünmesini engelleyebilirsiniz.

facebook tüm haberleri gizle

Facebook’a görmek isteğiniz içerikleri söyleyin

Facebook’un görmekten hoşlanmadığınız içeriklerden haberdar olmasını ve bu tarz içeriklere haber kaynağınızda yer vermemesini istiyorsanız aşağıdaki şekilde ‘Bunu görmek istemiyorum” ifadesini kullanarak artık haber kaynağınız bu konulara ilişkin içeriklerinden daha az yer almasını sağlayabilirsiniz.

facebook bunu görmek istemiyorum

Facebook anketine katılın

Eğer haber kaynağınızın daha kişiselleştirilmiş bir hal almasını istiyorsanız Diğer seçenekler sekmesi altındaki anket seçeneğini tercih ederek bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook anket

Haber kaynağı tercihleri

Eğer takip ettiğiniz sayfalar ve arkadaşlarınız arasında kimlerin daha çok paylaşım yaptığını ve haber kaynağınızda daha çok yer aldığını göstermek istiyorsanız Facebook’un ana ayarlar bölümünden haber kaynağı tercihlerini görüntüleyerek bu ayrıntıları görebilirsiniz.

Haber kaynağı tercihleri

Bir cevap yazın

Facebook, haber kaynağı,