Facebook çoklu ürün reklam formatını tanıttı

Reklam modellerini genişleterek reklamverenler için daha uygun bir platform olduğunu kanıtlamaya çalışan Facebook, şimdi yeniden farklı bir reklam formatıyla karşımızda. Custom Audiences‘ı güncellemekle kalmayan sosyal ağ aynı zamanda reklamverenlerin tek bir reklama üç ayrı ürününü ekleyebileceğini duyurdu.

Facebook’un yeni reklam formatı çoklu ürün reklamları, reklamverenlerin tek bir reklamla üç ürünlerini pazarlamasının önünü açıyor. Hem masaüstünde hem mobilde geçerli olacak bu reklam formatında her ürün kendi tanımlaması, görseli ve call to action’ıyla yer alabilecek.

Böylelikle reklamverenler aynı hedef kitlesindeki kişilere aynı kategorideki ürünleri göstermek için ayrı ayrı reklam vermek zorunda kalmayacaklar. Örneğin yaz döneminde tatile çıkacak kişileri hedeflemeye çalışan bir marka, tek reklam içinde mayolar, güneş gözlükleri ve deniz çantalarını gösterebilecek.

Facebook, bu reklam formatını ilk olarak deneyen Nomorerack’ın tıklama oranlarını %42′ye kadar artırdığını ve satın alma başı harcamalarının %42 ile %45 arasında düştüğünü söylüyor. Facebook’un çoklu ürün reklam formatının bugün itibariyle dünyadaki tüm reklamverenlere sunulacağını ve Facebook Ads API’den ulaşılabileceğini belirtelim.

Buna ek olarak Facebook, Custom Audiences’a yeni hedeflemeler de ekledi. Önümüzdeki haftalarda Ads Manager ve Power Editor’de web site ziyaretçilerinizi daha detaylı olarak hedeflemenizi sağlayan seçenekler belirecek.

custom audiences

Böylelikle örneğin “Web sitemi bir süredir ziyaret etmeyenler”, “Web sitemin sadece bir bölümünü ziyaret edenler” gibi hedeflemeleri seçerek bu kişilere uygun reklamlar gösterebileceksiniz. Buna ek olarak reklam hedeflemelerini tam 12′den yapmak isteyenler tüketicilerin web sitesi üzerindeki satın alma geçmişlerini de hedefleyebilecek ve “reklamımı sitemden daha önce kemer ve şapka alanlara göster” diyebilecek.

Bir cevap yazın

Facebook, reklam,