Facebook’un aktif reklam veren sayısı: 2 milyon

Kullanıcı sayısını mobilde ve webde ayrı ayrı paylaşan Facebook, yeni uygulamasıyla birlikte, aktif reklam veren sayısını paylaştı.

Aktif reklam veren sayısının 2 milyona ulaştığı paylaşılan Facebook’ta konuyla ilgili Mark Zuckerberg ve Facebook COO’su Sheryl Sandberg, özel de bir mektup yayınladılar. Facebook’un insanları birbirine bağlamasının haricinde işletmeleri de bağlamalarını şirketin misyonu olan “dünyayı daha açık ve birbirine bağlı hale getirmek” konusunun parçasının olduğu yer alıyor.

Aktif reklam veren sayısının haricinde Facebook’un paylaştığı başka bir noktaysa 30 milyondan fazla işletmenin Facebook Sayfaları kullanıyor olması. Facebook Sayfalar’ın sosyal ağın reklam veren sayısındaki artışa olan katkısınıysa şu cümleden anlamamız mümkün: “2014’ün 4’üncü çeyreğinde Facebook’ta reklam vermeye başlayan işletmelerin yüzde 80’i Öne Çıkarılmış İçerk’i denedi.”

Facebook’un paylaştığı içeriklerin haricinde Ads Manager’ın iOS için mobil uygulamasını da yayınladığını paylaştı. Daha önce yayına alınan mobil sitenin aylık 800 binin üzerinde reklam veren tarafından kullanıldığını paylaşan Facebook mobil odağının aslında müşteri talebinden geldiğini de paylaşmış oluyor.

facebook reklam veren sayısı

İlgilenenler Facebook’un reklam verenler için hazırladığı ve reklam oluşturmaktan, reklamlarla ilgili bütçe ve takvim yönetimine kadar farklı özellikleri barındıran iOS uygulamasına buradan ulaşarak indirebilirler.

Bir cevap yazın

Facebook, reklam,