Exact Audio Copy

Exact Audio Copy download

Exact Audio Copy

Exact Audio Copy, ses CD’lerindeki müzik dosyalarını bilgisayarınıza kaydedebilmenizi sağlayan bir yazılımdır. “Audio CD” olarak tanımlanan, yani “track” biçimli ses dosyalarının bulunduğu CD’lerdeki müzikleri dönüştürme işlemi yapmadan bilgisayarlarımızda dinleyemeyiz. Bu nedenle de “Audio CD”lerde bulunan müzik dosyalarını bilgisayarlarımızda sıkça kullanmakta olduğumuz dosya biçimlerine dönüştürmemiz gerekmektedir.

Exact Audio Copy yazılımı yukarıda açıklamasını yaptığımız durumdan dolayı oldukça işimize yarayacak bir yazılımdır. Bu yazılımla “Audio CD”lerde bulunan dosyaları WAV, MP3 (LAME kodlayıcısı kullanarak), OGG, FLAC, APE ve diğer popüler ses biçimlerine dönüştürebilirsiniz. Yazılımın kullanımı da oldukça kolaydır. Zaten kurduktan sonra göreceğiniz üzere oldukça sade bir arayüze sahiptir.

Exact Audio Copy yazılımının güçlü yanlarından birisi de; elinizdeki “Audio CD”lerin okunması konusundaki başarısıdır. Yazılım bu CD’lerin okunabilmesi ve eğer okunamayan alanlar varsa CD’nin tümünün okunamamasından ziyade okunamayan bölümün atlanarak pas geçilmesi işlemini yapabilecek güçte tasarlanmıştır. Yazılım ayrıca WAV dosyalarını MP3 biçimine dönüştürebilme özelliğine sahiptir.

Exact Audio Copy download

Bir cevap yazın

Codec (Çözücüler), ücretsiz programlar,