Eşimin orgazmını nasıl geciktirebilirim?

Erkan boşalmayı geciktirebilir miyim?

28 yaşındayım. Cinselliği çok seviyorum ve bunu uzunca devam ettirmek istiyorum ama eşim hemen sonuca gittiği için çabuk orgazm oluyorum. Eşimin bunu geciktirmesi için seks sırasında yapması gereken neler vardır?

CEVAP: Cinsel ilişki birleşme öncesi, birleşme ve birleşme sonrası olarak üç safhada değerlendirilir. Kadınların uyarılma süreleri erkeklere oranla daha uzundur. Bu nedenle birleşme öncesi yaşanan cinsel oyunların, kadını tatmin edebilecek sürede olması beklenir. Bu konuda eğer eşinizle konuşmayı denerseniz sanırım sorununuzu kolayca çözümlersiniz.

Eşimin orgazmını nasıl geciktirebilirim

Sağlığımda bir problem yok ama ereksiyon sorunu başladı!

SORU: 65 yaşında, bir okuyucunuzum. Sizi büyük bir özen ve beğeni ile takip ediyorum. Benim ereksiyon sorunum başladı. Sağlığımda bir problem yok.. Buna sebep ne olabilir?

CEVAP: Değerli okurum, yaşın ilerlemesiyle bir takım fiziksel sorunlar ortaya çıkmaya başlayabilir. Cinsellik de bundan kolay etkilenen bir durumdur. Cinsel aktivitende bir sorun yaşamayabilirsin. Kadınlara ilgin devam edebilir, hatta cinsel yaşamın da duygusal anlamda sağlıklıdır. Ancak senin yaşlarında prostat gibi bir problemin varlığını unutmamak gerekir. Cinsel işlevine doğrudan etkisi olabilen bir sorun olması dolayısıyla bir üroloji uzmanından yardım almanı öneriyorum. Küçük bir tedavi ile eski sağlığına kavuşarak altın yıllarını daha mutlu ve doyurucu yaşayabilirsin.

Kadınlara baktığımda penisim sızlıyor!

SORU: Kolay gelsin Figen hanım. Bir seneden beri penisimde bir sızı var. Bu sızı kadınlara baktığım zaman daha da fazlalaşıyor. Bulunduğum yerdeki doktorlar durumuma çare bulamadı. Röntgen çektirdim, bir şey çıkmadı. “Sağlamsın, hiçbir sorunun yok” dediler. Fakat sızı devam etmekte, hatta arada bir kesik kesik meni de gelmekte. Tedavim için mümkün olan her şeyi yapmaya hazırım..

CEVAP: Değerli okurum, cinsel organlardaki sızı ve ağrılar, yangından (iltihaptan), mekanik veya sinirsel nedenlerden kaynaklanır. Yangılı durumlarda mikrop alınmıştır ve buna bağlı akıntı görülür. Mekanik nedenler ise: Taş kum, tümör, travma anomalileridir. Bu bakımdan iyi bir incelemeden geçmen gerekir. Yalnız röntgen, incelemelerin tamamlanması için yeterli değildir. İdrar analizleri, sistoskopi, tuşe rektal (parmakla anüsten muayene) ve öteki yardımcı muayeneler de gerekir. Sinirsel nedenler de çeşitlidir. Refleks ağrılar, testislerdeki meni yollarının meni ile dolması ve kanlanmasındandır. Genç ve cinsel doyumdan yoksun erkeklerde daha sık görülür. Testis ağrıları genellikle kasıklara doğru yayılır. Bu ağrılar da öyledir. Cinsel birleşmelerin sonunda geçer. Hiçbir kötü anlamı yoktur, merak etmeyin.

Eşimle 2 seneden beri gerdeğe giremedim!

SORU: Ben iki sene önce evlenmiş, 20 yaşında bir bayanım. Benim sorunum, aradan iki sene geçmesine rağmen, eşimle gerdeğe girememiş olmam. Yani hala kızım. Eşim büyük bir sabırla bekliyor. Ama nereye kadar bekler, bunu bilemiyorum. Bu nedenle mutsuz bir insan oldum çıktım. Eşimi çok seviyorum ve onu çok da arzuluyorum, ama olmuyor işte! Bunun nedeni ne olabilir, bir çözümü var mı?

CEVAP: Değerli okurum, kadının fiziksel bir engel olmamasına rağmen korku, kaygı ve endişelerinden dolayı cinsel ilişkiye girememesi sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın oluş nedenleri kişiye göre farklılık gösterir. Yaşadığın problem tedavi edilebilir bir sorundur. Bunun bilinmemesi bayanlarda sıkıntı, gerginlik oluşturur. Kişi kendisinde eksiklik olduğunu düşünür ve suçluluk duyar. Üzüntü ve karamsarlık yaşar. Bu eşlerin ortak yaşadıkları bir problemdir. Bu nedenle eşinle birlikte en kısa zamanda bir uzmandan yardım almalısınız.

Kızlara yaklaştığımda garip bir sıvı geliyor

SORU: Merhaba. Ben 23 yaşında bir gencim. Kızlarla en ufak yakınlaşmada cinsel organımdan garip bir sıvı geliyor. Ben bu durumu fark ettiğimde 18 yaşındaydım. Şimdilerde ise kız arkadaşımla yan yana geldiğimizde ya da telefonla konuştuğumuzda bu sıvı 1-2 damla halinde de olsa hemen geliyor. Bana yardımcı olabilecek bir açıklama yapar mısınız? Bu bir hastalık işareti mi? Teşekkür ederim.

CEVAP: Bu salgı bezlerinden kaynaklanan kayganlaştırıcı bir salgıdır, tıpkı tükürük gibi. Tamamen normal, herhangi bir tedavi gerekmez.

70 yaşındayım ama iş bitmiş modunda değilim

SORU: Merhaba Figen hanım. Ben 70 yaşında, emekli bir okuyucunuzum. 4 yıldır eşimle cinsel ilişki yaşamıyoruz. Benim bir kalp rahatsızlığım var. Anjiyo oldum. Ama ben kendimi dinç ve sağlıklı hissediyorum ve önceden olduğu gibi eşimle tekrar cinsel bir birliktelik yaşamak istiyorum. Yaş 70 iş bitmiş modunda değilim. Ama penisim uyanmıyor. Siz ne önerirsiz bana?

CEVAP: Değerli okurum, penisin sertleşmesi, penise gelen atardamarların açık olması ve gelen kanı tutan sifonun yani venüs dokunun onu tutacak güçte olmasıyla gerçekleşir. Bunlardan herhangi birinde sorun var gibi gözüküyor. Bunun için renkli penis dobleri denilen bir araştırmaya ihtiyacınız var. Oradan çıkacak sonuca göre tedavi olmalısınız.

Aktif cinsel hayatım var, akıntımın sebebi bu mu?

SORU: Erkek arkadaşımla aktif bir cinsel hayatımız var. Benim birkaç günden beri bir akıntım olmaya başladı. Şeffaf, yapışkan gibi bir şey. Acaba erkek arkadaşımdan herhangi bir hastalık kapmış olabilir miyim? Daha önce bu tür akıntım olmuyordu. Bunun nedeni ne olabilir?

CEVAP: Değerli okurum, kulaktan veya burundan gelen bir akıntıyı nasıl ki cinsel ilişkiye bağlayamazsak, vajinadan gelen her akıntı da cinsel yolla bulaşan bir hastalık kaptığın anlamına gelmez. En doğru bilgiyi, seni muayene edecek bir kadın doğum uzmanından alabilirsin.

Her sabah bir ıslaklıkla kalkmak, cinsel fazlalık mıdır acaba?

SORU: 19 yaşındayım. Her sabah kalktığımda bir ıslaklık hissediyor ve her gün yıkanmak zorunda kalıyorum. Bazen rüya gördüğümü hatırlıyorum ama her gün bu durumun olması bende cinsel bir fazlalık var mı endişesine sevk ediyor. Bu durumu nasıl öğrenebilirim? Teşekkür ederim.

CEVAP: Değerli okurum, erkek cinsel yapılanması kadınlarınkinden farklıdır. Kadınlar doğumla birlikte belli bir sayıda yumurta ile dünyaya gelirler. Doğurganlık yetilerinin gelişmesi ile beraberde periyodik zamanlar halinde bu yumurtalar döllenmeye hazır hale gelir. Eğer yumurta döllemez ise rahim kanalı yoluyla dışarı atılır. Buna adet görme denir. Erkeklerde ise üreme organlarının gelişmesi ile beraber meni üretilmeye başlanır. Üretilen meninin ise belli bir miktara ulaştıktan sonra dışarı atılması gerekir. Meninin dışarı atılması cinsel ilişkide bulunma, kendini tatmin etme gibi yöntemlerle olduğu gibi “ıslak rüya” tabir edilen şekilde de olabilir. Son derece doğaldır.

Bir cevap yazın

cinsel ilişki, ereksiyon sorunu, orgazm,