En iyi su altı kameraları

Çağın son trendi olarak gösterilen akıllı telefonlarda su geçirmezlik özelliğini şimdi de kamera üreticileri kullanmaya başladı…

En iyi su altı kameraları

Sony’nin Xperia Z ile başlattığı ve bu yılın trendi haline gelen su geçirmeyen akıllı telefonların büyük ilgi görmesi kamera üreticilerini de harekete geçirdi. Ar-Ge’lerini su altı fotoğrafçılığı için yönlendiren teknoloji devleri her türlü kötü hava koşulllarına uygun ilk cihazlarını da pazara çıkardılar. Özellikle gelecek yıla damga vurması beklenen ve şu an için pazarın en iyi su geçirmez kameraların sizler için bir listesini yaptık.

Olympus ToughTG-2 IHS

12 megapiksel CMOS kamera ve değiştirilebilir lens sistemiyle gelen cihaz, 379 dolardan satılıyor. 229 g ağırlığı ile sınıfının en hafif cihazları arasında yer alan makine 25-100mm bakış açısına sahip. Cihaz, 0.9 saniyede bir poz çekebiliyor.

Panasonic Lumix TS5

16.1megapiksellik sensör, 1080 p video kaydetme NFC desteğiyle donatmış olan cihaz, 13.1 metreye kadar suya girebiliyor. Ortalama 250 dolardan satılan kamera aynı zamanda 2 metreye kadar olan yüksekliklerden düşmeye karşı da dayanıklı.

Canon PowerShot D20

12.1 megapiksel CMOS sensöre, 4 görüntü işlemciye 5x zum ve 3 inç ekrana sahip cihaz 349 dolar fiyattan satılıyor. 33 fite kadar suya 5 fite kadar da darbeye dayanıklı özelliğiyle öne çıkan cihaz, 1080 p Full HD video kayıt yapabiliyor.

Fujifilm FinePix XP200

16 megapiksel CMOS sensörleri, 5x modeli ve 3 inç LCD ekran ile gelen kameranın fiyatı 299 dolar. Cihaz, tam çözünürlükte maksimum 9 adet peş peşe 10 kare/sn hızında ve 16:9 boyutlarında saniyede 60 kare hız ile maksimum 70 kare peş peşe çekim yapabiliyor.

Pentax Optio WG-3

GPS özelliğiyle gelen fotoğraf makinesi 14metre derinliğe kadar su altında çekim yapabiliyor. 2 metre yüksekten düşmelerdeki darbelere de dayanıklı olan cihaz, 4x optik zumlu objektife ve maksimum f/2.0 diyafram açıklık değerine sahip. 3 inç büyüklüğünde LCD ekranla gelen kamera full HD kayıt yapıyor.

Bir cevap yazın

kamera,