En Çok ‘Çökerten’ Nvidia

NvidiaVista Uyumluluk davasının son dokümanlarında ilginç veriler yer alıyor. Buna göre, 2007’de kayıtlı Vista çökmelerinin %30’u Nvidia sürücülerinden kaynaklanıyor.

Microsoft’a tüketiciyi yanlış yönlendirdiği için açılan Vista Uyumluluğu (Vista Capable) davasında gün geçtikçe ilginç bilgiler su yüzüne çıkıyor. Son gelen bilgiler, geçtiğimiz yıl boyunca Windows Vista’nın kayıtlı sistem çökmelerinin oranını veriyor.

Buna göre Nvidia sürücüleri, 2007 yılında %28,8 oranla Vista’yı çöktürmekte birinci görünüyor. Arkasından gelen Microsoft kaynaklı çökmeler %17,9 oranla ikinci, ATI %9,3 ile üçüncü sırada yer alıyor. Toplam 1.663.748 Vista kayıtlı sistem çökmesi düşünüldüğünde ise, Nvidia 479.326 çökertme ile gözümüzü korkutmayı başarıyor.

Elbette Vista’nın ve Nvidia sürücülerinin hangi sürümde olduğu gibi detaylı bilgilerin verilmemesi, üzerinde çok tartışılabilecek ve her yöne çekilebilecek sonuçları ortaya çıkarıyor olsa da, Vista çıktığından bu yana yıldızlarının bir türlü barışmadığı söylenen Nvidia sürücüleriyle aralarındaki uyumsuzluk, bu şekilde belgelenmiş oluyor.

Bir cevap yazın

ATI, Nvidia,