Dünyanın en güçlü oyun bilgisayarı

ASUS ve Acer, ödüllü cihazlarını Türkiye’ye getirdi. ASUS 6 çekirdekli 3 TB diske sahip oyun canavarını Acer ise 180 derece yatan 250 GB harddiskli dokunmatik bilgisayarını tanıttı…

Dünyanın en güçlü oyun bilgisayarı

Türkiye’yi 2013 yılı için stratejik ülke olarak seçen Tayvan, ASUS, Acer, HTC gibi dünyaca ünlü markaları ve ödüllü ürünlerini İstanbul İstinye Park’ta özel bir platform oluşturarak görücüye çıkardı.

Hedef ticareti ikiye katlamak

Taiwan Excellence Günleri adı altında düzenlenen organizasyon 1 Ekim’e kadar devam edecek. Amaç, Türkiye’de Tayvan markalarına yönelik tüketici farkındalığını artırmak. Türkiye’ye yılda yaklaşık 1,6 milyar dolar ihracat yapan Tayvan, 3 yıl içinde Türkiye’ye yaptığı ticareti iki katına çıkarmayı hedefliyor.

ASUS oyun bilgisayarı sınırları zorladı

ASUS’un tek tuşla hız aşırtma yapabilen 6 çekirdekli Intel Core i7 3960X işlemcili oyun bilgisayarı Tytan CG8890, Türk teknoloji dünyasını da hareketlendirdi. Özel sıvı soğutma sistemiyle soğutulan bu işlemciyi kasanın üzerinde yer alan Speed tuşuyla önce 4,0GHz’e, daha sonra da 4,2GHz’e çıkarabilmek mümkün. Speed tuşuna basıldığında özel tasarım kasanın yan ve üst kapakları otomatik olarak açılarak toplam 10 adet olan soğutma fanları ortaya çıkıyor.

3 TB diski bulunuyor

CİHAZ, ayrıca Rampage IV Formula anakarta sahip. Intel X79 yonga setli olan anakartın üzerinde 2133 MHz’de çalışan 16GB DDR3 bellek bulunuyor. Bilgisayarın arka panelinde 4 adet USB 3.0 ve 6 adet USB 2.0 girişi yer alırken, kasanın ön kısmında ise 2 adet USB 2.0 ve 2 adet daha USB 3.0 girişi ve Blu-ray okuyucu bulunuyor. Cihaz, toplam 256 GB SSD depolamanın yanında 3 TB’lık sabit diske de sahip. Fiyatı ortalama 7 bin dolar.

Süper silahın yükselişi

Ci­haz­da oyun­cu­la­rın en çok önem ver­di­ği bi­le­şen olan ek­ran kar­tı da iyi plan­lan­mış. Çift gra­fik iş­lem­ci­li ve 4GB GDDR5 bel­lek­li ASUS Ge­For­ce GTX 690 ek­ran kar­tı, gra­fik tek­no­lo­ji­si açı­sın­dan en zor­la­yı­cı oyun­lar­da bi­le hiç­bir sı­kın­tı ya­şat­mı­yor.

180 derece dönen bilgisayar

ACER’­in Win­dows 8 kul­lan­dı­ğı ödül­lü do­kun­ma­tik bil­gi­sa­ya­rı As­pi­re S7, 180 de­re­ce dö­ne­bi­len bir ya­pı­da ta­sar­lan­dı. 11.6 inclik ek­ran ge­niş­li­ği­ne sa­hip olan ci­haz, 11.9 mm in­ce­li­kte üretildi. Cihaz, çi­zil­me­le­re kar­şı da ol­duk­ça da­ya­nık­lı. Alü­min­yum ka­sa­nın kul­la­nıl­dı­ğı bil­gi­sa­yar­da 250 GB hard disk yer alı­yor. Tam oto­ma­tik ay­dın­lat­ma özel­li­ğiy­le ge­len ci­haz, FULL HD ve 1970×1080 çö­zü­nür­lük­le de dik­kat çe­ki­yor.

Bir cevap yazın

Acer, asus, oyun bilgisayarı,