Dosyam Silindi Diye Üzülmeyin – MediaRescure Professional

Birçok bilgisayar kullanıcısının, yanlışlıkla bir dosyayı silip keşke geri getirebilseydim dediği olmuştur.

MediaRescure Professional yalnızca sabit diskteki değil bellek kartlarındaki verileri de kurtarabiliyor. Bu açıdan da kullanışlı olduğunu düşündüğümüz ürünün kullanımını adım adım inceledik.

MediaRescure Professional

İşlem Adımları

Yazılımı çalıştırdığınız anda dil seçeneğini seçtikten sonra 9 adımlık bir kurtarma işlemine başlayabilirsiniz. İlk adımda sabit diskinizin bölümlerinden, disket sürücünüzden veya varsa kart okuyucunuzdan birisini seçerek işe koyuluyorsunuz.

İkinci adım kurtarmasını istediğiniz dosyanın türünü seçmekle ilgileniyor. Burada oldukça geniş bir yelpaze kullanıcılara sunulmuş durumda.

Üçüncü ve dördüncü adımlar, kurtarılacak dosyaların bilgisayarınızda nereye kaydedileceğini soruyor. Beşinci adım tarama işini başlatan ilk yer olarak göze çarpıyor.

Altıncı adımda bir önceki bölümün arama sonuçlarını içeren bir liste yer alıyor. Yedinci adım da ise daha detaylı bir arama yapılıyor.

Sekizinci adımda bu ayrıntılı incelemenin sonuçları sizlere sunuluyor. Dokuzuncu ve son adımda ise “Kurtarılmış Dosyalara Gözat” diyerek bu operasyonu başarı ile sonlandırabilirsiniz. Ancak arama sonuçlarından memnun değil ve istediğiniz dosyaya hala ulaşabilmiş değilseniz “Başka Bir Sürücüde Kurtar” diyerek bilgisayarınızın diğer bir sürücüsünden aramayı deneyebilirsiniz.

Neden Tercih Ediliyor?

Program ufak boyutu ve 25 dil dosyası desteği (aralarında Türkçe de bulunuyor) ile bu alandaki gözde programlardan biri olmayı başarıyor. Program 30 günlük bir deneme sürümü ile sizlere sunuluyor. Bu deneme süresinden sonra da kullanıma devam edebilmek için üreticiye 35,95 dolar ödemeniz gerekiyor.

Dosyam Silindi Diye Üzülmeyin – MediaRescure Professional download

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir