Doçent, “öğrencisine cinsel istismar”dan tutuklandı

Atatürk Üniversitesi’nde öğretim görevlisinden öğrencisine cinsel istismar!

Tecavüzden tutuklanan doçentten şok ifadeler!

Doçent öğrencisine cinsel istismar tutuklandı erzurum

Erzurum‘da öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doçent Dr. A.A.’dan şoke eden ifadeler.

Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları bölümünden bu yıl mezun olan 27 yaşındaki S.T., geçtiğimiz cumartesi günü polise başvurarak hocasının kendisine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla şikayetçi oldu. Okulunu bitirdikten sonra yüksek lisans yapmak için başvuru yapmak için hocası A.A.’nın yanına gittiğini anlatan S.T., emniyette verdiği ifadesinde “Bahçede karşılaştığım hocama yüksek lisans başvurusu yapmak istediğimi söyledim. Orada konuşmamızın yanlış anlaşılacağını söyleyerek ‘gel bahçem var oraya gidelim orada konuşalım” dedi.

‘NE GÜZEL DUDAKLARIN VAR’

Gittiğimizde bana ’ne güzel gözlerin, dudakların var’ diyerek öptü. Başka bir erzurum yüksek lisans öğrencisi S.Tgün yine yüksek lisans ile ilgili konuşmak için buraya gittik. Bu kez zorla oral seks yaptırdı. Spermleri kıyafetlerime bulaştı eve gelip yıkadım. Üçüncü kez yine benimle konuşmak için aynı bahçeye gittik. Ancak ramazan olduğu için bir şey yapmayacağını düşündüm. Soyunmamı istedi, kabul etmeyince ’sen herhalde yüksek lisans yapmak istemiyorsun’ dedi. Zorla ters ilişkiye girdi. Çamaşırımı poşete koyup delil olarak getirdim” diye konuştu.

Üniversiteli S.T.’nin şikayeti üzerine kampüsteki lojmanında gözaltına alınan evli ve 2 çocuk babası 41 yaşındaki aynı zamanda Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Kuramı ve Eleştiri Anabilim Dalı Başkanı da olan A.A., emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye çıkarıldı. 1995 yılında Atütürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü’nü birincilikle tamamlayan, 2007 yılında Yrd. Doçent unvanı alan 2010 yılında ise doçent olan A.A., emniyet ve savcılıkta verdiği ifadesinde suçlamaları kabul etmedi.

‘YÜKSEK LİSANSA ALINMADIĞINDAN YAPTI’

S.T.’nin üniversite 1 ve 3’üncü sınıfta dersine girdiğini söyleyen A.A., derslerinin vasat olduğuna işaret etti. Öğrencisinin Haziran ayı içerisinde üniversitedeki odasına geldiğini anımsatan A.A., şunları anlattı:

“Bana ’hocam yüksek lisans için altı kişilik kontenjan açmışsınız bende başvurabilir miyim?’ dedi. Ben de kendisine ’programa başvuru sayısı fazla, başka bir programa başvur’ şeklinde tavsiyede bulundum. S.T., 25 Haziran günü öğleden sonra yanıma tekrar gelerek ’hocam şu kararınızdan vazgeçin, ben de başvurayım’ dedi. Ben de kendisine başka bir alanda ve başka bir yerde başvuru yapmasını söyledim. Amacım kendisinin boşuna başvuru yapmamasıydı.

‘PANTOLONUMU İNDİRİP…’

1 Temmuz günü saat 15.00 civarında üniversite bahçesinden aracımla çıkmak üzereyken yüksek sesle bana ’hocam bekleyebilir misiniz?’ dedi. Başvuru yaptığını ve problemleri olduğunu söyledi. Aracı çalıştırdım bu arada cama vurdu. Ben acelem olduğunu söyledim. Kapıyı açarak rızası ile arabaya bindi. Araç ile seyir halindeyken ekonomik sorunlarından bahsetti. Konuşurken Dadaşkent’te bulunan benim bahçeye geldik. Bahçede ağaçları sulamaya başladım ve bu arada kendisi ile konuşmaya devam ediyorduk. Kendisi de bahçede bulunan kulübede oturuyordu. Israrla yüksek lisansa alınmasından bahsediyordu.

Birden ayağı kalkarak yanıma yaklaştı ve beni öpmeye başladı. Daha sonra kot pantolonumu indirdi ve fermuarımı açtı, beni öpmeye devam etti. O arada kendisi bana sürtündü, daha sonra da benden özür diledi. ’İstemeden oldu, aşırı isteğime yenildim’ dedi. Beraber araca bindik ve kendisini Yıldızkent kavşağında bıraktım. 5 ve 6 Temmuz günü tekrar okulda yanıma geldi. Çıkmak üzereydim yüksek lisans konusunda ısrarda bulundu. Benimle dışarıya çıktı ben arabaya almadım ancak kendisi ısrar etti ve zorla otomobile bindi. Fakülte bahçesini çıkmadan araçtan kendisini indirdim. Suçlamayı kabul etmiyorum. Kendisi olaydan çok sonra şikayette bulunmuştur. Yüksek lisansa alınmadığından böyle birşey yaptığını düşünüyorum. Şikayet tarihinin jüri başkanı olmamamın onaylanmasından sonra yapılması da dikkat çekici.”

Doç. Dr. A.A., savcılık sorgusunun ardından sevkedildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Doçent, “öğrencisine cinsel istismar”dan tutuklandı için yorumlar “2”

 • kötü kızlar:

  Kız kesin yüksek lisansa alınmak için hocasına muamele yaptı, yüksek lisansa alınmayayınca da tecavüz diye iftira attı. Bariz bir şekilde belliyken sadece bu oynak kızın ifadesiyle mahkeme nasıl tutuklar delil olmadan? Bu mahkemeleri anlamak mümkün değil, adalet yerine sperm dağıtıyorlar :) Sanki tüm kızlar sanarsın melek, sanarsın yalan söylemez. Sen hakimsin, delillere bakarsın. İftira olduğunu azcık beyni olan anlar ama mahkemeler anlamaz. keh keh keh

  üniversitelerde her zaman kızlar bu yola başvuruyor malesef, hocanın gönlünü yapmak zorunda kalıyorlar.

  • Yönetici:

   Erzurum’da öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan doçent serbest bırakıldı.

   Erzurum’da öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölüm Başkanı, Doç. Dr. Alimurat A., cezaevinde 5 gün kaldıktan sonra Adli Tıp raporu ve dinlenen tanık beyanlarının lehine çıkmasından sonra tahliye oldu

   Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü’nden bu yıl mezun olan 27 yaşındaki S.T., geçen 12 Temmuz günü polise başvurarak Doç. Dr. Alimurat A.’nın cinsel saldırısına uğradığını ileri sürerek şikayetçi oldu. Fakülteden mezun olduktan sonra yüksek lisans yapmak için Doç. Dr. A.’nın yanına gittiğini anlatan S.T., bu sırada tecavüze uğradığını öne sürdü.

   Şikayet üzerine gözaltına alınan Doç. Dr. Alimurat A., tecavüz iddialarını kabul etmedi. Doç. Dr. Alimurat A. öğrencisiyle bahçeye ağaç sulamaya gittiklerini ve S.T.’nin pantolonunu çıkararak kendisini öptüğünü iddia etti, ancak tutuklanarak Erzurum E Tipi Cezaevine gönderildi. .

   Doç. Dr. Alimurat A.’nın avukatı Gündüz Güneş, bugün Nöbetçi 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi’ne itiraz ederek tutukluluğun kaldırılmasını sağladı. Avukat Gündüz Güneş, “Adli Tıp raporunda cebir, şiddet, kanama izine rastlanmadı. Tanık beyanları da müvekkilim lehine olduğu için tahliye oldu. Saat 16.00’da cezaevinden çıktı” diye konuştu.

Bir cevap yazın

Atatürk Üniversitesi, Cinsel istismar, taciz,