DiskDigger

DiskDigger indir

DiskDigger

DiskDigger bir veri kurtarma yazılımıdır. Program sayesinde sabit disk, USB flash sürücü, hafıza kartı gibi çeşitli ortamlardan kaybolmuş dosyalarınızı kurtarabilirsiniz. Bu dosyalar fotoğraf, video, müzik, belgeler olabilir.

Program biçimlendirilmiş disk ya da diskteki bozuk kısımdan kaybolmuş veriyi geri kurtarmaya da çalışır. Program bir “mucize” sunmuyor. Çok eski zamanda silinmiş bir dosya varsa bunu bulması zordur. Genellikle yakın zamanda kazara ya da bilirek silinmiş dosyaları kurtarmaya çalışır. Program ayrıca bir tamir aracı da değildir.

DiskDigger tarama sırasında Windows sistem dosyalarını atlayıp, doğrudan disk taraması yapar. FAT12, FAT16, FAT32, exFAT ve NTFS dosya sistemlerini destekler.

Program hem küçük boyutlu hem de taşınabilir özelliğe sahip. Tüm program bir çalıştırılabilir (EXE) dosya üzerinden çalışır. Kurmaya gerek yok. Bundan dolayı programların kaldırılması sonucu arkada kalan izler, bu programda oluşmaz.

Özellikler:

  • Hafıza kartlarından (SD, CompactFlash, Memory Stick gibi) kaza ya da bilerek silinmiş çeşitli dosyaları kurtarabilir.
  • USB flash sürücüden silinmiş dosyaları kurtarabilir.
  • Sabit diskten silinmiş dosyaları kurtarabilir.
  • Eğer elinizde eski bir disk var ve içinde ne olduğunu merak ediyorsanız, merakınızı giderebilir.
  • Önizleme sonucu dosyaları başka konuma yükleyebilir.
  • Program hem küçük boyutlu hem de basit olduğu için profesyonel kullanıcı olmaya gerek kalmadan, sade bir arayüzle disk taraması yapar ve dosya kurtarmaya çalışır.
  • Ücretsizdir.

Kullanımı hakkında:
indirdiğiniz RAR dosyasını herhangi bir konuma (masaüstü gibi) açınız. İçinde bulunnan DiskDigger.EXE dosyasına çift tıkladığınızda program çalışır. Disk seçip “next”le ilerleyip, gelen pencereden seçim yapıp taramayı başlatabilirsiniz.

DiskDigger download

Bir cevap yazın

indir, program indir, ücretsiz programlar,