Demet Akalın’a hakaret davası

Demet Akalın'a hakaret davası

Şovmen Mehmet Ali Erbil ve kızı Sezin Erbil’e hakaret ettiği öne sürülen şarkıcı Demet Akalın hakkında 2,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Demet Akalın’ın bir televizyon kanalında yayınlanan Alişan’ın doğum günü partisinde sarfettiği sözler, hapis istemiyle yargılanmasına neden olabilir. Akalın’ın ‘Oğuz, ben ve Alişan beraber geziyoruz ama olmuyor, Alişan yalnız kalıyor. Biran önce ona şerefli bir babanın şerefli bir kızını bulmak istiyoruz” sözleri Cumhyuriyet Başsavcılığını harekete geçirdi.

Savcılığın hazırladığı iddianamede, Sezin Erbil ile kamuoyunda ”Alişan” olarak tanınan Serkan Alişan Tektaş’ın 5 yıllık arkadaşlıktan sonra 6 Ocak 2007 tarihinde nişanlandıkları kaydedildi. Çiftin 2007 yılının Nisan ayında nişanı bozduğu belirtilen iddianamede, bu durumun kamuoyuna da duyurulduğu ifade edildi.

Demet Akalın‘ın doğum gününde sarfettiği sözlerinin ”hakaret” suçunu oluşturduğu belirtilen iddianamede, Akalın’ın 4 ay ile 2,5 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istendi. İddianamede ayrıca, tarafların uzlaşmayı kabul etmediklerine de yer verildi.

Akalın’ın yargılanmasına, iddianamenin kabul edilmesi halinde İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

Bir cevap yazın

Demet Akalın, hakaret davası, Mehmet Ali Erbil, Sezin Erbil,