CryptBox

CryptBox download

CryptBox

CryptBox, kişisel verilerinizi şifrelemek amacıyla kullanılabilecek bir program. Program kişisel verileri, belgeleri, mektupları, fotoğrafları, videoları, muhasebe kayıtlarını ya da aklınıza gelebilecek her türlü dosyayı şifreleyip saklayabilir. Bu sayede birçok riski bertaraf edip, önemli dosyalarınızı kem gözlerden korur ya da görünmesini engellersiniz. Ayrıca bir bilgisayar korsanlığına karşı önemli verileriniz güvende kalır.

Program verileri güvenli bir şekilde saklamaya olanak sağlar. Program verileri Windows içinde ‘kasa’ olarak adlandırılabilecek şekilde ‘sanal sürücü’ içinde muhafaza eder.

Programın sihirbaz arayüzü sayesinde adım adım, kolay, güvenli bir şekilde şifreleme algoritması ve parola seçimiyle işlemi gerçekleştirir.

CryptBox, ABD Savunma Bakanlığı onaylı AES-256 bit şifreleme algoritması kullanarak verileri şifreler.

Program normal sürücülere monte edilebilen güvenli dosya oluşturma haricinde ayrıca tüm sürücüleri kolayca şifreleyebilir. Hatta Windows çalışırken bile sisitem sürücüsünü şifreleyebilir.

TravelSafe ile bir USB Stick veya CD ortamı oluşturduysanız bir intrnet kafe ya da işyerinde kullanacak şekilde Stick üzerinden doğrudan başlatılabilir.

Ayrıca güvenli dosya yok etme uygulamasına da sahip. Bu sayede bir daha geri getirilmeyecek şekilde önemli dosyalarınız parçalanabilir.

Not: Bu tür programları kullanırken daima dikkatli olmakta fayda var. Kullandığınız şifreleri unutursanız bir daha dosyalarınıza erişemeyebilirsiniz!!!

Not: Programı İngilizce seçeneği ile kurmama rağmen açılış ekranı Almanca geldi. Açılışta deneme kullanım ve satın al seçenekleriyle ilgili pencere gelir. Bunları aştıktan sonra üst kısımda bulunnan “optiens” içinden “İngilizceye” çevirebilirsiniz.

Deneme kullanım ile ilgili:

Deneme sürümünü etkin hale getirmek için ürün anahtarı almalısınız. Bunu da şu şekilde yapıyorsunuz. Öncelikle açılan pencerede bulunan e-posta ve isim kısmını doldurup altta bulunnan “get unlock code now” tuşuna tıklayın. Daha sonra e-posta adresinize gelen ürün etkinleştirme kodunu kayıt kısmına girip “unlock now” dedikten sonra programı kullanabilirsiniz.

Kısıtlama ve lisans:

Süre ile ilgili kısıtlama görülmüyor. Kullanım kısıtlaması (açma/kaydetme vs.) olabilir. Tam kullanabilmek için satın almalısınız. Lisanslı fiyatı ise 29.95€’dur.

CryptBox download

Bir cevap yazın

program indir, şifreleme,