Chrome: Google’ın web tarayıcısı geliyor

Google Chromeİnternet devi Google’dan çok büyük bir sürpriz: Şirket kendi web tarayıcısı Chrome’u sunmaya hazır!

İnternetin hangi köşesine bakarsanız bakın, Google adını mutlaka görürsünüz. Hatta bu durum sadece internetle de kısıtlı değil, alternatif enerji çalışmaları, uzay çalışmaları, otomobiller ve daha neler neler… Google’la yollarımızın kesişmediği çok az alandan biri ise hiç kuşkusuz web tarayıcı pazarı – idi. Google, blog sayfalarında yaptığı açıklama ile Google Chrome adını verdiği kendi web tarayıcısını her an kullanıcılara sunabileceğini resmi olarak duyurdu.

İnternet devi, yeni tarayıcısının tanıtımını Scott McCloud tarafından çizilen ilginç bir karikatür kitabı ile yapıyor. Buraya tıklarsanız, Google Chrome için seçilen tanıtım yolunu yakından inceleyebilirsiniz.

Peki ama Google Chrome kullanıcılara neler sunacak? Çok fazla bilgi olmasa da, kulağımıza gelenler tarayıcının Javascript kullanacağı ve bu sayede çok hızlı olacağı, açık kaynak olacağı, sekmeli taramayı destekleyeceği, çevrim dışı sörf konusunda özel seçenekler sunacağı ve oluşan bir hatanın tüm tarayıcı yerine sadece ilgili sekmeyi ilgilendireceği.

Yukarıda da söylediğimiz gibi, Google Chrome her an indirilmeye sunulabilir. Siz iyisi mi şimdilik kapalı olan bu adresi arada sırada kontrol edin. Bakarsınız Google Chrome’u indiren ilk kullanıcılardan biri de siz olabilirsiniz.

Bir cevap yazın