Cennet Koyu’nda inşaat yasağına uyulmadı!

Cennet Koyu’nda inşaat yasağına uyulmadı!Cennet Koyu’ndaki inşaata komşular isyan bayrağını çekti!

Bodrum’da turizmi olumsuz etkilememesi için konulan inşaat yasağına rağmen Cennet Koyu’nda bir villanın önünde çalışan dev iş makineleri vatandaşı isyan ettirdi. Villa inşaatının Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Doğan Yayın Holding Başkanvekili Mehmet Ali Yalçındağ’a ait olduğu ortaya çıktı.

BODRUM Kaymakamlığı tarafından turizm sezonunun olumsuz etkilenmemesi amacıyla 15 Mayıs’ta başlatılan inşaat yasağı kararları Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Doğan Yayın Holding Başkanvekili Mehmet Ali Yalçındağ tarafından çiğnendi. Cennet Koyu’nda Astaş Holding tarafından yapımı devam eden lüks rezidans ve villaların hemen önündeki Mehmet Ali Yalçındağ’a ait iki katlı villanın etrafında 3 adet iş makinesi çalışmalarını akşam saatlerine kadar ara vermeden sürdürdü. Yalçındağ’a ait villanın yakınlarında bulunan diğer inşaatlarda ise iş makinelerinin bulunmaması ve herhangi bir çalışmanın olmaması ise gözlerden kaçmadı. İnşaat çalışmaları sırasında çevreye yayılan gürültü ise huzurlu bir tatil için Cennet Koyu’nu tercih eden tatilcilerin büyük tepkisine yol açtı. Turizm sezonunda, inşaat yasaklarının başlangıç ve bitiş tarihleri, belediyeler, kaymakamlıklar ve ilgili kurumlar tarafından oluşturulan bir komisyon tarafından belirleniyor. Yasağa rağmen inşaat faaliyetinde bulunan firma ya da şahıslara, 180 TL para cezası uygulanıyor. Cezaya rağmen inşaat faaliyetinin sürmesi halinde verilecek ceza Belediye Encümeni tarafından belirleniyor.

“İNCELEME YAPARIZ”
Göltürkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar, turizm sezonunda alınan kararlar doğrultusunda inşaat çalışmalarının yasak olduğunu belirterek, “Bu anlamda büyük iş makinelerinin çalışmasına, sezon boyunca görüntü ve çevre kirliliği oluşturacak çalışmalara izin verilmiyor. Sadece küçük çaplı bahçe düzenleme, temizleme gibi çalışmalara müdahale edilmiyor. Ekiplerimizi göndererek burada inceleme yaparız. Eğer böyle bir durum varsa gereği yapılır” dedi.

YASAK NELERİ KAPSIYOR?
15 Mayıs-15 Ekim tarihleri arasında uygulanan inşaat yasakları; konaklama tesislerine, turist hareketlerinin yoğun olduğu plaj, cadde, park, alışveriş merkezi, eğlence yerleri ile benzeri yerlere yakın yerleşim alanları ile sadece yakın çevresinde konaklama yapılan inşaatlarda ve gerekli görülen mahallerde görüntü, çirkin görünüm, çevreyi kirletme gibi olumsuz etkisi olan ağır nakliyat, iş makineleri, inşaat ve hafriyatı kapsıyor.

Bir cevap yazın

Bodrum, Cennet Koyu, inşaat,