Bo Derek erotizmin kraliçesiydi

Bir kuşağın belleğine hiç silinmemek üzere yerleşen bir yıldız Bo Derek. Özellikle rol aldığı ve ilk büyük çıkışını gerçekleştirdiği 10 (Ten) adlı filmle bütün dünyada tanınan Derek, 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin konuğu olarak Türkiye’ye geldi.

İnce bedeni, upuzun sarı saçları ve bazen onu yaşından büyük gösteren yüz ifadesiyle tanınan Derek, gösteri dünyasına çok genç yaşta adım attı. Derek ya da gerçek adıyla Mary Cathleen Collins, henüz 17 yaşındayken Genç Kaliforniya güzeli seçildi. Daha sonra modelliğe başlayan Bo Derek, bu sırada hayatının akışını değişterecek kişiyle yani tecrübeli yönetmen John Derek ile tanıştı. O sırada Linda Evans ile evli olan John Derek, gencecik Bo Derek‘e aşık oldu. Derek, Linda Evans’tan boşandıktan sonra genç sevgilisiyle birlikte Almanya’ya gitti. Bir yıl sonra Bo Derek 18 yaşındayken ABD’ye dönen çift hemen evlendi. Bu evlilik, John Derek’in 1998 yılında ölümüne kadar sürdü.

Bir anlamda kendini keşfeden ve kameralarla tanıştıran Derek ile evliliği süresince aralarında 10, Hot Chocolate, Wind on Water, Frozen With Fear, Woman of Desire gibi filmlerde rol aldı. Eşinin ölümünün ardından sinemaya devam eden Bo Derek, filmlerinin yanısıra aralarında Paul McCartney, Ted Turner ve John Corbett’in de bulunduğu bir çok ünlüyle romantik ilişkiler yaşadı.

80’li yılların erotizm sembolü olan Bo Derek, bugün 52 yaşında. Kuşkusuz eski parlak günlerini geride bırakalı epey zaman oldu. Ama hala konuk oyuncu olarak da olsa kameralar önündeki varlığını sürdürüyor.

Bo Derek Fotoğrafları

Bir cevap yazın

Bo Derek, Bo Derek çıplak, Bo Derek fotoğrafları, erotizm,