Bill Gates Facebook’tan çıktı

Bill GatesSebebi ise birçok kişinin kendisiyle arkadaş olma talebi.

Geçtiğimiz yıl dünyanın en zengin üçüncü insanı olan Microsoft’un kurcusu Bill Gates, çok fazla kişinin kendisi ile arkadaş olmak istediğini belirterek Facebook profilini kapattığını söyledi.

Yeni Delhi’de katıldığı bir hayır organizasyonunda konuşan Gates, “Facebook’u denedim. Ancak 10 bin kişi benimle arkadaş olmak isteyince bu işten vazgeçtim” dedi. Gelen ekleme taleplerini tek tek değerlendirmeye kalktığını ve daha sonra her defasında kendi kendine ‘Acaba bunu tanıyor muyum?’ diye sormaya başlayınca işin altından kalkamayacağını anladığını ifade eden Gates, teknolojiyle ilişkisinin de sanıldığının aksine çok iyi olmadığını söyledi.

Cep telefonu ile mesaj yazma konusunda pek başarılı olmadığını dile getiren Gates, “24 saat teknoloji ile yaşayan bir insan değilim. Çok okurum ve okumamın önemli bir kısmını da kesinlikle bilgisayar üzerinden yapmıyorum” dedi. Her evde ve her masada bir bilgisayar olmasının halen hayellerini süslediğini söyleyen Gates, “Ancak dikkatli olmazsak bu teknolojik aletler bizim zamanımızı harcar” diye konuştu. Hükümet tarafından verilen Gandhi Barış Ödülünü almak üzere Hindistan’a giden Gates, eşinin adını taşılan Melinda Gates Yardım Vakfı’nın çocuk felci ve AIDS ile mücadele için yaklaşık 1 milyar dolarlık yardım yaptığı belirtiliyor.

2007 yılında Facebook’un yüzde 1.6’sını alan Microsoft, bu pay için 240 milyon dolar vermişti. Bu da yüzdelik dilime bakıldığında Facebook’un 15 milyar dolar değerinde olduğunu ortaya çıkarıyor.

Bir cevap yazın

Bill Gates, Facebook,