BETO Müşteri Takip – Satış Programı

BETO Müşteri Takip – Satış Programı indir

BETO Müşteri Takip - Satış Programı

Satıcı ve Müşterilerimiz için Cari Kartların Tanımlanması

Firmanızın cari hesaplarının (müşteri, satıcı, banka,vb.) kayıtlarının yapılabileceği, ilgili raporlarının alınabileceği bölümdür. Cari işlemlerin sabit bilgi kayıtları oluşturulmadan fatura, çek-senet, fatura, teklif işlemlerinde çalışma yapılamaz. Sabit bilgi kayıtları tanımlandıktan sonra programın fatura, kasa, çek-senet, teklif, modülleri cari hesaplarla entegreli çalışacaktır.

Bu formda cari kartı ile ilgili temel bilgiler bulunmaktadır.Bunlar Hesap kodu, ünvan bilgisi, yetkili bilgisi, vergi dairesi, hesap numarası, kimlik bilgileri, adres bilgileri Ayrıca bu bölümde cari karta ait borç, alacak ve bakiye bilgileri de izlenebilir. Cari hesap’a ait kesilmiş fatura listesi, ödemelerini aynı bölüm üzerinden izleyebilir.

Fatura İşlemleri

Fatura üst başlık bilgileri :

Faturaya ait fatura tarihi, fatura no, cari hesap kodu, irsaliye tarihi, irsaliye no, muhtelif ek bilgiler ile indirimler, fatura toplamı üzerinden işlem gören genel tutarların belirtildiği ve görüntülendiği bölümdür.

Fatura kalem bilgileri:

  • Faturaya ait kalem satırlarının işlendiği bölümüdür.
  • Bu bölümde faturada girişi ya da çıkışı yapılan stok ile ilgili bilgiler girilir. Miktar bilgileri, fiyat ve dövizli fiyat bilgileri, iskonto ve kdv bilgileri boyut bilgileri (renk/beden) barkod bilgileri, seri no bilgileri ve benzer kod bilgileri bu bölümden girilen bilgilerdir.
  • Fatura Keserken Hesabın Döviz Bakiyelerini Takip İmkanı
  • Stok ve Hesaplar Arası Geçiş İmkanı
  • Farklı Kdv ve Para Birimlerinin Toplam Tutarlarını İzleme
  • Anlık Kur Bilgisinin Takibi
  • Fatura Keserken Stok Durum Göstergesi
  • Stok Kartların Tanımlanması

Alım ve satımını yaptığımız malların her biri için stok kartı tanımlaması yapmalıyız. Ekrana gelen bölümde stok kartı ile ilgili temel bilgiler tanımlanır. Bunlar; Stok kartına ait Stok Kodu,Stok kartına ait isim bilgileri (cins,açıklama)gruplandırma amacıyla kullanabileceğiniz özel kodlar, birim bilgileri, barkod bilgileri, ayrıca bu bölümde stok kartına ait tanımlanan resim ve stok kartına ait hareket bilgileri de görülebilir.

Perakende Satış

Tanımlı Ürünlerini seri ve hızlı bir şekilde satış yapma imkanı sunar. Bu bölümde yapılan satışları nakit, acık hesap , kredi kartı ile tahsil edebilirsiniz. Yapılan satışlar otomatik olarak kasa , hesap kartı ve banka ile entegreli çalışmaktadır. Gün içinde yapılan satışları gruplandırabilirsiniz. Hatalık Aylık Yıllık yada istediğiniz tarihler arasında satış raporu alabilirsiniz. Tüm bu özellikleri farklı formlarda dolaşarak değil tek bir ekranda rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Kasa İşlemleri

Günlük kasa hareketlerinin, cari tahsilat ve tediyelerinin, gelir ve gider faturalarının, harici gelir ve giderlerin kaydedildiği bölümdür. Bu bölümde kayıt işlemi cari kartı açılması mantığında yapılır. Kasa kodu ve kasa adı bilgileri yazılır. Birden fazla kasa tanımı yaparak gelir ve giderlerinizi farklı kasalardan takip edebilirsiniz.

BETO Müşteri Takip – Satış Programı download

Bir cevap yazın

indir, program indir,