Babasından kalan mirası işçilerine dağıttı

Osmaniye’nin Kadirli İlçesi’nde süpermarket işletmecisi Kasım Yasdıoğlu, yaşamını yitiren babası Ali Yasdıoğlu’ndan kalan 41 bin 340 lira mirası, 78 işçisine eşit şekilde paylaştırdı. Yasdıoğlu, geçen yıl da annesi Seher Yasdıoğlu’ndan kalan 12 bin lira tutarındaki mirası işçilerine dağıtmıştı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle çalışanlarına süpriz yapan işadamı Kasım Yasdıoğlu, işçilerine 530’ar lira dağıttı. Ocak 2013’te babasından düşen mirası işçilerine dağıtma kararı aldığını belirten Yasdıoğlu, “1 Mayıs işçiler için çok anlamlı bir gün. Ben de böyle bir günde işçilerimi mutlu etmek istedim.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

İşçilerimi sevindirdiğim için mutluyum. Bu davranışım karşısında, işçilerim de kendi istekleriyle Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na 20’şer lira bağışladı. Onların örnek davranışı beni daha da mutlu etti” diye konuştu.

Patronlarının kendilerini unutmayıp böyle bir hediye vermesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirten işçiler, Yasdıoğlu’nun geçen yıl da annesinden düşen mirası kendilerine dağıttığını söyledi.

İşçiler patronlarının hediyesinin ardından market önüne çıkarak, davul- zurna eşliğinde halay çekip oynadı.

Bir cevap yazın

1 Mayıs, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, işçiler,