Attribute Changer

Attribute Changer download

Attribute Changer

Windows’ta dosya ve klasör özniteliklerini değiştirmek, oldukça zahmetlidir. Attribute Changer bunu yaparken size yardımcı olacaktır.

Attribute Changer temel özellkleri, dosya ve klasörlerde standart öznitelikleri değiştirme (Salt okunur, Arşiv, Gizli, Sistem ve İndeks), tarihi ve saati değiştirme ile çevrimiçi yardımı içerir ve kabuk uzantısı olarak Windows kabuğu ile muntazam olarak bütünleşmiştir.

Daha ileri düzey seçenekler, NTFS disk bölümlerinde depolanan dosyaların sıkıştırılmasını ve sıkıştırılmış dosyaların açılmasını, kısmi tarih ve saat değişikliklerini, filtre kullanımını ve istisnaları içerir. Resim tarih ve saat damgaları, değiştirilebilir ve dosya tarih-saat damgaları ile eşleştirilebilir.

Dijital kamera ile çekilen resimler, EXIF bilgileri olarak da bilinen meta veriler içerirler. Resimlerin tarih ve saat damgaları, Attribute Changer kullanılarak değiştirilebilir. Bu bilgiler, mutlak, rölatif ve eşleştirme ayarları kullanılarak güncelleştirilebilir.

Attribute Changer’a yalnızca sürücülerin, klasörlerin ve dosyaların explorer içerik menülerinden erişilebilir.

Programın Yardım dosyası da Türkçeye çevrilmiştir. Yardım dosyasına, “Hakkında” sekmesinden ve Başlat menüsündeki Programlar grubundan Attribute Changer kısayolu kullanılarak erişilebilir.

Not: Sistem ve Gizli özniteliklerini değiştirirken dikkatli olun. Bunlar, Windows İşletim Sistemi tarafından özel klasörleri işaretlemek için kullanılırlar. Sıkıştırma ve İndeks öznitelikleri, yalnız NT tabanlı sistemlerde (NT; 2000 ve XP) değiştirilebilir ve yalnız NTFS disk bölümlerinde kullanılabilir.

Türkçe karakterler düzgün görüntülenemiyorsa yapılması gerekenler, kurulumun Kod Sayfası bilgileri penceresinde açıklanmıştır.

4.0 sürümünden önceki bir sürümü kullanıyorsanız, yeni sürümü kurmadan önce, Attribute Changer’ı kaldırmalısınız. Diğer tüm sürümler, mevcut program kaldırılmadan kurulabilir. Programı kurmak için, Windows 8, 7, Vista ve XP’de Yönetici yetkilerine sahip bir hesapla oturum açmanız gerekir. Programı kullanmak için ise Yönetici yetkileri gerekli değildir.

Windows XP SP2 Kullanıcıları İçin Önemli Not: (Attribute Changer 6.20 için)

Mavi ekran ya da siyah ekran hatasıyla karşılaşmamak için Attribute Changer’ı kullanmadan önce Windows XP Güvenlik Güncelleştirmesi KB926255 kurulmalıdır.

Üreticinin sayfasında direkt link var ama, bunu sık sık değiştiriyor. Direkt link verilmesini istemiyor. Download sayfasının linkinin verilmesini istiyor: Eğer indirme konusunda sorun yaşarsanız buradan indiriniz.

Attribute Changer download

Bir cevap yazın