Arzu Yanardağ Patladı

Arzu Yanardağ

Arzu Yanardağ Patladı ‘Ben ne tür bir sapığım ki!’

Güzel oyuncu kızı Alara’nın yanında ‘Rüzgar’ dizisindeki rol arkadaşı Murat Ünalmış ile seviştiği iddialarına cevap verdi: Ben ne tür bir sapığım? Anne oldum ama insanlar beni hâlâ geçmişteki imajıma göre yargılıyor. Bence bu vicdansızlık!..

Geçtiğimiz haftalarda evlilik hazırlığı yaptığı sevgilisi Serhat Türkkan tarafından ‘ihanet yüzünden’ dövüldüğü iddiasıyla gündeme gelen Arzu Yanardağ, geçmişteki kötü imajından kurtulmak istediğini söyledi.

1.5 yaşındaki kızı Alara ile yeni bir hayata başladığını belirten oyuncu, Günaydın’a verdiği özel roportajda “Beni geçmişimle yargılamayın” diyerek isyanını şöyle ifade etti: “Geçmişte kendimden başka kimseye zararım dokunmadı. Ama hâlâ bununla yargılanıp cezalandırılıyorum. Katillere, hırsızlara hatta sapıklara bile af çıkartılarak ikinci şanslar veriliyor. Ben ne yapmışım? ‘Anne oldum, yeni bir hayata başladım’ diye haykırıyorum ama yine de ikinci bir şansa sahip olmamam için çabalanıyor. Beni geçmişimle yargılamak vicdansızlıktır!”

ALARA HAYATA BAĞLADI

Anne olmadan önceki disiplinsiz yaşamınız ne kadar değişti?

Kızım Alara, Allah’ın bana verebileceği en büyük nimet. Zaman zaman kendimi anne olmanın sorumluluğunun altında eziliyor gibi hissetsem de, aslında çok güçlendiğimi fark ettim. Dimdik ayakta kalmamın tek nedeni kızımdır. Örneğin Alara’dan önce para biriktirmeyi hiç düşünmemiştim. Bu nedenle de tek mal varlığım yok. Alara’dan sonra hayata bağlandım. Yarını düşünmeye başladım. İnsanlara karşı sevecen, alçak gönüllü ve anlayışlı bir karaktere sahip oldum. Kızım, yıllarca içimde gizli kalmış sevgi olgusunu ortaya çıkarttı.

Hiç maddi birikim yapmadığınız için pişman olmadınız mı?

Hayır, gerçekten pişman değilim. Gencim, güzelim! Birikim yapmak için önümde uzun bir zaman var. Ayrıca Alara’nın geleceği gibi bir hedefim de olduğu için daha kolay birikim yapabileceğimi düşünüyorum. Alara’dan önce yanlış insanlarla olmuşum. Hiç hak etmeyen insanlara değer vermişim. Mesleğimi çok fazla önemsememişim ve sağlığıma hiç dikkat etmemişim…

NE TÜR BİR SAPIĞIM BEN?

Alara’ya süt bile almadığınız, onun yanında seviştiğinizle ilgili çıkan söylentilere ne diyeceksiniz?

Peki Alara nasıl büyüyor? Bu çocuk ne yiyor, ne içiyor? Nasıl olur da benim Alara’nın yanında sevişebildiğim düşünülebilir? Yok daha neler! Ben ne tür bir sapığım? Anne oldum ama insanlar beni hala geçmişimle yargılıyor, geçmişimdeki imajım göz önünde bulundurarak muamele ediliyor.

Yeni bir hayata başladığınızı söylüyorsunuz. Dününüz ve bugününüz arasındaki en belirgin farklılıklar neler?
İki yıldır sakin, düzenli, her türlü kötü alışkanlıktan uzak bir hayat yaşıyorum. Ben Alara’nın biyolojik babasından (Ali Serter) o üç aylıkken ayrıldım. Varlığımı kızıma armağan ettim. Kimseden bir beklentim de yok. Yeter ki iftiralarla bana saldırılmasın.

Peki, Çeşme’deki Serhat Türkkan’a rol arkadaşınız Murat Ünalmış ile ihanet edip, bunun sonrasında dayak yediniz mi?

Aslında ortada ne bir ihanet var, ne de bir dayak. Biz zaten ayrılmıştık. Ayrıca Murat Ünalmış benim ‘Rüzgar’ dizisinden çalışma arkadaşım. Çekim sonrası beni eve bıraktı. Olamaz mı? Eve bırakması birlikte olduğumuz veya olacağımız anlamına mı gelir? Serhat, yanımda Murat Ünalmış’ı görünce beni sadece itekledi. Zaten beni hep itekliyorlar.

SADECE İTEKLEDİ
Başka kim itekledi sizi?

Daha önce de bir itekleme olayı yaşadım; Ali Serter iteklemişti. Ben de ondan şikayetci olmuştum. Olay abartılmış ve Ali Serter’in beni balkon demiriyle dövdüğü şeklinde haberler yapılmıştı. Serhat Türkkan da beni itekledi ama vurmadı. Gerçi kucağımda kızım vardı ve güçlü bir şekilde itip, ona zarar verseydi ne yapardım Allah bilir. Bu sefer şikayetçi olmadım ama yine de duyuldu ve yine abartıldı.

Bakıcısı Alara’nın yanında Murat Ünalmış ile seviştiğinizi söyledi..

Serhat Türkkan güdümlü söylemler bunlar! Zaten Serhat Türkkan da bana yaptıklarından dolayı pişman olup sonradan ‘u dönüşü’ yapmaya çalıştı ama iş işten geçmişti.

Peki eski eşiniz Ali Serter bu olaylara nasıl tepki verdi?

Bir tepki verdi mi bilmiyorum. Çünkü benim telefonlarım değişti. Bana ulaşamazdı. Gerçi ulaşmak isteseydi, avukat aracılığıyla ulaşırdı.

Evlilik hazırlığı yaparken ayrıldığınız Serhat Türkkan ile ne kadar süre ilişki yaşadınız?

İlişkimiz yaklaşık 5 ay sürdü.

İHANET ETMİŞ OLMADIM
O halde evliyken Serhat Türkkan ile ilişkiniz vardı…

Ali Serter’den 1.5 ay önce boşandım ama biz zaten çok daha önce ayrılmıştık. Mahkeme süreci uzun sürdüğü için yasal olarak 1.5 ay önce boşandık. Çünkü Ali Serter davalara gelmedi. Evliliğimiz sadece kağıt üzerindeydi. Ruhsal ve bedensel olarak ayrıldığımız için Serhat Türkkan ile olan ilişkimde Ali Serter’e ihanet etmiş olmuyorum.

Ali Serter davalara neden girmedi? Boşanmak istemediği için mi yoksa size eziyet çektirmek için mi?
Bilmiyorum… Ben kendisinin ne isteyip, ne istemediğinden emin değilim. Onun kendisinin de bundan emin olduğunu zannetmiyorum.

Siz yalnız bir insan mısınız?

Evet, yalnızım…

Peki yalnız bir kadın olmanızda sizin payınız ne ölçüde?

Kimine göre bütün suç bende, kimine göre karşıma çıkanlarda. Ben kimseye zarar vermek, kullanmak istemeyen biriyim. Duygularımla hareket ederim. Duygularımla hareket ettiğim için çoğu zaman suistimal edilirim. İnsanların kötü olduklarını fark ettikten sonra Alara’yı doğurmak istedim. Çünkü yeryüzünde sevebileceğim, aşkımın hiçbir zaman bitmeyeceği tek varlık kendi evladım.

Bir cevap yazın

arzu yanardağ, Murat Ünalmış,