AMD Microsoft’u Kutladı

AMD bugün yaptığı bir açıklamada, Windows 7 işletim sisteminin üretime geçiş aşamasına gelen Microsoft’u kutladı.

Microsoft ile işbirliği yapan AMD, müşterilerin olağanüstü görsel deneyim, bilgisayarda daha iyi eğlence, istikrarlı bir platform ve güçlü enerji yönetimi özellikleri gibi önceliklerini ele alarak Microsoft’un hem kullanıcılar hem işletmeler için mükemmel ve dinamik bir Windows 7 ortamı yaratmasına yardımcı olması için kutladı.

Microsoft ile AMD arasındaki altı yıllık işbirliğinden güç alan Windows 7, AMD’nin genel kullanıma yönelik çok çekirdekli ve 64 bit mikroişlemci teknolojisinin yanı sıra, ileri üçboyutlu görüntü ve video işleme çözümlerinden de yararlanarak daha görselliğe dayalı, daha eğlenceli, daha güçlü ve zengin bir bilgisayar deneyimi sunuyor.

AMD, Windows 7

Yeni nesil AMD işlemcilerinde bulunan AMD-V teknolojisi, donanımla sanallaştırma desteği sağlayarak bilgisayar yönetiminin Windows 7 Sanal Bilgisayar ve Windows XP modu yoluyla kolaylaşmasına olanak tanıyor. AMD Business Class ve Windows 7 sayesinde azalan enerji tüketimi, pil ve sistem ömrünü uzatıyor.

“Microsoft, AMD’nin değerli bir teknoloji ortağıdır. Windows 7’nin geliştirilmesinde yaptığımız olağanüstü işbirliğinin, hem ticari hem bireysel kullanıcılara görsel açıdan zengin bir bilgisayar deneyimi ve üstün değer olarak döneceğinden eminiz,” diyen AMD Ürün Pazarlama Direktörü Bob Grim, şöyle devam etti: “AMD-Microsoft işbirliği, Windows 7’de donanım ve yazılımın daha önce olmadığı kadar sıkı bir şekilde bütünleşmesini mümkün kılıyor. Bunun sonucu da müşteriler için üstün ve sade bir kullanıcı deneyimi.”

“AMD, başarılı bir endüstri ortağı olmayı sürdürmektedir ve biz de ortak müşterilerimize birinci sınıf deneyimler yaşatmak için onlarla birlikte çalışmaktan çok memnunuz. DirectX 11 ekran kartı gibi teknolojiler söz konusu olduğunda, AMD bilgisayar kullanıcılarının ihtiyaçlarını anlayarak onlara dinamik bir eğlence deneyimi sunmaktadır,” diyen Windows Ürün Yönetimi Genel Müdürü Mike Ybarra, şöyle devam etti:

“Windows 7’nin geliştirilme ve test aşamalarında AMD ile yakın işbirliği içinde çalıştığımız için, AMD tabanlı platformlarda Windows 7 Home Premium ve Professional çalıştıracak kullanıcılar, zengin ve hızlı bir bilgisayar deneyimi yaşayabilecektir.”

Bir cevap yazın

AMD, donanım, Microsoft,