42 Yaş Küçük İkizlerle Yatakta

Çok sıkı bir film bu hafta İngiltere’de gösterime giriyor. ‘The Wrackness’ 1990’larda hızla yükselmeye başlayan hip hop kültürü atmosferinde geçen kült olmaya aday bir gençlik filmi.

22’lik Mary ve Kate Olsen ikizlerinin post modern çiçek çocukları canlandırdığı bu filmde 65 yaşındaki Sir Ben Kingsley bir psikoterapist. Jonathan Lenvine tarafından yazılıp ve yönetilen bu filmin, sizle paylaşabileceğimiz en ilginç olan yanı ise Olsen kardeşlerin canlandırdığı karakterlerin her ikisinin de Ben Kingsley‘le çok ateşli sahnelerinin olması.

Komedi dram türündeki bu film 1994 yılında sihirli mantar halüsünasyonlarıyla gençlerin büyülediği, sokak duvarlarındaki graffiti mesajlarının hip hop kültürünü gazladığı, Amerikan ‘underground’ kültürü atmosferi içinde geçiyor. Üniversiteli bir teenager olan Luke Shapiro (Josh Peck tarafından canlandırılıyor) etrafında dönen olaylar zincirleriyle başlıyor. Geçtiğimiz günlerde Amerika’da, bugünlerde ise tüm Avrupa’da gösterime girecek olan film Sundance Film Festivali’nde de gösterilmişti.

Umarız çok yakında ülkemizde de izleyebiliriz.

Bir cevap yazın

Ben Kingsley, The Wrackness,