3 büyük bankaya ‘Phishing’ saldırısı

3 büyük bankaya 'Phishing' saldırısı3 büyük bankanın sahte internet sitesini kuran soyguncular, hesapları ve şifrelerini ele geçirdi. Milyonlarca YTL’lik soygun son anda engellendi.

ŞEYTANIN AKLINA GELMEZ

Kullanımı giderek yaygınlaşan banka internet sitelerinden soygun ihtimali de aynı oranda artıyor. Türkiye’nin en büyük 3 bankasının sitelerinin sahtesini yapan internet korsanları buraya giren müşterilerin hesap numaralarını ve şifrelerini ele geçirdi.

ADI ‘BALIK AVLAMA’ FAALİYETİ

İnternette ‘balık avlama’ olarak adlandırılan ‘phishing’ faaliyeti yürüten soyguncular, milyonlarca YTL’lik vurgun yapmak üzereyken, durum son anda fark edildi. İnternet Güvenliği Başkanlığı ve bankaların çalışması sonucu sahte sitelere erişim engellendi ve soygun önlendi.

3 büyük bankaya ‘Phishing’ saldırısı

İnternet korsanları ‘balık avlama’ faaliyetleriyle bankalarda büyük vurgunlar yapıyor.

Her alanda günlük yaşamı kolaylaştıran internet, kötü amaçlı ellerde tehlikeli bir silah haline dönüşebiliyor. Özellikle internetteki vurgun girişimlerinin hedefinde banka ve kredi kuruluşlarının müşterileri bulunuyor. Vurguncular, son olarak geçen hafta Türkiye’nin 3 büyük bankasının, sahte internet sitelerini oluşturdu. İnternette, ‘balık avlama’ olarak adlandırılan ‘phishing’ faaliyetini yürüten vurguncuların ağına düşen müşterilerden, banka hesap numaraları ve şifreleri alındı.

TESBİT EDİLDİ

Telekomünikasyon Kurumu bünyesinde faaliyet gösteren İnternet Güvenliği Başkanlığı ve ilgili bankalar ‘phishing’ saldırısından haberdar oldu. Alarma geçen başkanlık, sahte sitelere erişimi engelledi.

Bir cevap yazın

banka, hack, Phishing,