18 yaşında bir kızım. Kendimi nasıl tatmin edebilirim?

Evde kendimi nasıl tatmin edebilirim?

Kendimi nasıl tatmin edebilirim

SORU: 18 yaşında bir bayanım. Arkadaşlarım bazen kendi aralarında kendi kendine tatminden konuşuyorlar. Benim de cinsel arzularım çok oluyor ama bu nasıl yapılıyor bilmiyorum, sormaya utanıyorum ve zarar vereceğinden korkuyorum. Bunu nasıl öğrenebilirim?

CEVAP: Kendini tatmin etme: Kişinin kendi kendini uyararak cinsel tatmin olmasıdır. Kendi kendini uyarmanın bir çok yolu vardır. Bunu yapmadan önce bayan cinsel organı ve cinselliği konusunda ister bir cinsel terapistten, ister bu konudaki sağlıklı bilgi veren kitap, internet sitelerinden ya da bilgili bir arkadaş veya yakınından bilgi almanda fayda var. Ayrıca uygun yapılan kendini tatmin etmenin bir zararı yoktur. İsterseniz bu konuda bizlerle iletişim kurarak editörlerimizden destek alabilirsiniz.

Kendini Tatmin Etme Yöntemleri Nelerdir?

Tıp dünyasındaki adı mastürbasyon olan ama halk arasında kendini tatmin etme olarak bilinen ancak toplumumuzda bir tabu gibi olan düşünce aslında çoğu zaman kadın ya da erkeğin yaptığı bir cinsel aktivitedir.

18 yaşında bir kızım. Kendimi nasıl tatmin edebilirim?

Çoğu insan mastürbasyonun ya da kendini tatmin etmenin sağlıksız hatta hastalıklı bir durum olduğunu düşünür. Ancak bu bilinenin aksine yanlış bir düşüncedir. Çoğu zaman hayat kurtaran kendini tatmin etme insanların cinsel aktivitelerine de canlılık getiren, çoğu zaman fantezi olarak da yapılan bir durumdur.

Cinsellik hemen herkesin rahatlıkla yaşaması gereken bir durumdur. Ancak bazı insanlar bunu kolay kolay yaşayamaz. Gerek toplum baskısı, gerek aile baskısı ya da utanılacak bir durum gibi algılanması kişileri kendini tatmin etmeye yani mastürbasyon yapmaya iter.

Mastürbasyon yani kendini tatmin, utanılacak bir durum olmadığı gibi insanın kendi vücudunu daha iyi tanıması ve ileriki yaşantısında daha kolay cinsel aktiviteye ayak uydurması açısından önemlidir.

Kadın ve erkek, kendini tatmin ederken farklı yöntemler dener. Her iki cins de kendini tatmin etmenin çoğu zaman ayıp, utanılacak bir durum olduğunu düşünüp söylese de yine de yapar.

18 yaşında bir kızım. Kendimi nasıl tatmin edebilirim?

Bekaretim bozulmadan nasıl mastürbasyon yapabilirim? Kadınlar kendini tatmin ederken neler yapar?

Kadınlar ve erkeklerin kendini tatmin yöntemleri farklıdır. Kadınlar sırt üstü yatarak bacaklar iki yana ayrık olarak parmaklarını klitoris üzerinden hafif dokunuşlarla hareket ettirerek cinsel organlarını uyarmaya ve sulanmasını sağlamaya çalışırlar. Arada basınç uygulayarak uyarılma hissini yoğunlaştırırlar. Bu hareket sadece sırt üstü yatarak değil oturarak da yapılabilecek kolay bir harekettir.

Bu hareketi yaparken kadınların çoğu göğüslerini de uyarma ihtiyacı hissederek orgazma daha çabuk ulaşmak ya da cinsel organın daha çabuk uyarılarak sulanmasını sağlamaya çalışırlar.

Kızlar için masturbasyon yöntemleri

Bir diğer kendini tatmin etme yolu ise sert yabancı bir cismi cinsel organlarına sokarak ileri geri hareket ettirme yoluyla yapılan kendini tatmin işlemidir. Bu hareket ise genelde kadınların uyguladığı bir yöntemdir. Kız olan kişi genelde yüzeyden klitorisi uyararak kızlık zarına zarar vermemeye çalışır. Ancak cinsel organın içine yabancı sert bir cisim sokmak kızlık zarına zarar verebileceği için kadınlar bu yöntemi daha fazla denerler.

Orgazm olma yöntemleri

Mastürbasyon yani kendini tatmin çok fazla alışkanlık haline getirilmediği sürece sağlıklıdır. Kişinin kendi vücudunu tanıması, neler yapabileceğini keşfetmesi açısından önemlidir. Hangi durumlarda daha çabuk uyarıldığını öğrenmesi bu bakımdan önemlidir. Ayrıca cinsel hayatın monotonluğunu düzeltebilecek gerektiğinde fantezi olarak bile düşünülebilecek bir durumdur.

18 yaşında bir kızım. Kendimi nasıl tatmin edebilirim? için yorumlar “14”

 • Şeyda:

  Yaşım 14 mastürbasyon yapmamda falan sakınca var mı yani bunun için küçük müyüm?

 • Esra Rüya:

  Domatesle oral yapılıyorlarmış sizce. Nasıl bir durum ? Ve dogru birseymi

  • Özgür Bilgi:

   “Domatesle oral” yapmayı hayal ettim biraz ama bir kadın bundan nasıl zevk alır bana absurd geldi. Yani gerçek oral ile yakından uzaktan benzerlik olamaz. Oral öyle birşey değil. Kaldı ki domatesin içindeki asit bulunur. Bence mantıksız olduğu kadar çok yanlış bir seçim.

 • Esra Rüya:

  Merhabalar 20 yaşındayım ve bakireyim mastübasyon yapıyorum ama orgzm olamıyorum mastürbasyon yaparken en çok yastıkla sürtürünerek zevk alıyorum
  ama inlemem gerektigini flaan duydum ne inliyorum nede rahatlıyorum rahatlamadgm icin birakıyorum. Orgzm oldugumu nasil anlalarım ve nasıl orgzm olurum

  • Özgür Bilgi:

   İnlemek gerektiğini nerden duydunuz bilmiyorum ama bu doğru değil. Kişiden kişiye farklılık gösterir. Bazıları inlemeyi sever, bazıları konuşmayı, bazıları ise sessizliği tercih eder. Hemen hemen herkes farklıdır. Siz zevk alabiliyorsanız veya nasıl zevk alabiliyorsanız önemli olan budur. Bunun hiç şartı yok. Zevk alıyorum demişsiniz. Bu iyi bir başlangıç. Bazı kadınlarda sulanma yoğun oluyorken bazılarında az olabilir. Klitoris sertleşebilir. Orgazm tamamen hissiyatla alakalı, bunu olduğunuzu yani rahatladığınızda anlayabilirsiniz. Bir rahatlama, gevşeme, bir mutluluk varsa tamamdır. Klitorisel uyarılma sizin için uygundur bakire olduğunuz için.

 • Semiha:

  Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır

  • Editor:

   Kanama olmuşsa büyük ihtimal bozulmuştur. Esnek olabilir veya ilk ilişkide bozulmayabilir veya sadece zarar görebilir. Muayene etmek gerekir kesin bilgi için.

 • yıldız:

  merhaba 24 yaşındayım. hayatımda ilk defa dün mastürbasyon yaptım. nasıl yapıldığını bilmiyordum daha önceden. internetten araştırdım. klitorisimi okşadım bebe yağı kullandım falan ama rahatlayamadım. ne yapmam gerekir?

  • Editor:

   İlk olduğu için konsantre olamamış olabilirsiniz. Aslında herşey beyince bitiyor. Önce bedeninizi tanımanız gerek. Nelerden hoşlandığınızı deneme yanılma ile çözebilirsiniz. Sonra beyin olarak hazır hissettiğinizde tekrar deniyebilirsiniz. Bazen orgazm olmak zor olabilir kızlar açısından. Hayal gücünüzü de kullanabilirsiniz. Detaya kadar bazı ayrıntıları yorum bölümünden yazamıyoruz malesef. https://www.ozgurbilgi.net/iletisim

 • Enver:

  Kız arkadaşımı nasıl tatmin eder onu bosaltırım. Bunu kendim yapmak istiyorum kız arkadaşıma ama ilişkiye girmeden nasıl yapabilir.

 • Gizli:

  14 yaşındayım mastürbasyon yaparak ergenlige girilirmi

Bir cevap yazın

cinsellik, mastürbasyon, orgazm,