10-Strike Network Inventory

10-Strike Network Inventory download

10-Strike Network Inventory

10-Strike Network Inventory, Microsoft Windows ağ yöneticileri için tasarlanmış bir programdır. Program ağ üzerinde bulunan tüm masaüstü ve dizüstü bilgisayarları sorgulayıp, uzak makinede çalışan işletim sistemi hakkında bilgi alıp, donanım, hizmet, görevler gibi bilgileri toplayıp geri bildirebilir. Bu bilgisayarlar veya tüm ağ üzerindeki bilgisayarlar hakkında raporlar üretebilir ve üretilen rapor, merkezi veritabanı ile ağ yöneticilerilerine gönderebilir.

Envanter donanımı: Uzak bilgisayarda ki, yüklü donanımların envanterini çıkarabilir. İşlemci, bellek, sabit sürücü, CD/DVD sürücü, video kartı, USB flash sürücü gibi. Donanım yapılandırması hakkında raporlar oluşturduğu gibi raporu dışarı da aktarabilir (export).

Envanter yazılımı: Bilgisayarlarda ki yüklü programlar hakkında ayrıntılı rapor oluşturur. İşletim sistemi, yüklü güncellemeler, başlangıç programları, kodekler gibi.

Donanım yükseltme planı: Bilgisayarda yetersiz bellek ve disk alanı (örneğin 1GB RAM gibi) varsa, bunları rapor eder. Aynı şekilde işlemci modeli, video kartlar, yazıcılar vb. hakkında rapor oluşturur.

Ağ bilgisayarlarında donanım değişikliklerini izler: Değişiklikleri görüntüleyip rapor halinde gönderir. Kullanıcılar yeni bir USB flash bellek ya da HDD sürücü bilgisayar ataktıklarında donanım değişikliğini kolayca tespit eder. Donanım değişikliği ekranda bir ileti, ses ya da e-posta yoluyla haber verilir.

Ağ bilgisayarlarında yazılım değişikliklerini izler: Yeni bir yazılım ağ bilgisayarına yüklendiğinde ya da kullanıcıların neleri yüklediği hakkında bilgi sahibi olunur. Yazılım değişikliği ekranda bir ileti, ses ya da e-posta yoluyla haber verilir.

Donanım ve yazılım raporları üret: Program her bilgisayar ya da bilgisayar grupları için çeşitli dosya biçimlerinde prfesyonel görünümlü donanım ve yazılım raporları oluşturur. Bu raporlar dahil edilecek envanter ögeleri yapılandırılabilir. 60’dan fazla rapor içerir. Ayrıca kendi şablon raporunuzu da oluşturabilirsiniz.

Envanter verisini harici veritabanına çıkartır: MS SQL, MS Access, Postgre, Linter gibi veritabanlarını destekler.

Program yönetici bilgisayarına yüklenir ve uzak bilgisayarda donanım ve yazılım taraması için WMI teknolojisi kullanır. Bu ağ herhangi bir ek bileşen yüklenmesini gerektirmez.

Kısıtlama ve lisans:

30 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. Lisanslı fiyatı ise 99.95$’dır.

10-Strike Network Inventory download

Bir cevap yazın

indir, program indir,