10-Strike Network Diagram

10-Strike Network Diagram download

10-Strike Network Diagram

10-Strike Network Diagram, ağ şeması (diyagram), harita çizme ve oluşturma programıdır. Program sayesinde hızlı ve görsel olarak yerel alan ağ şemaları oluşturulup Microsoft Visio, vektör veya raster görüntü olarak dışarı çıkartılabilir. Program otomatik olarak grafiksel bir ağ diyagramı oluşturur. Yerel ağı tarar, bilgisayar ve farklı türdeki cihazları görüntüleyip ağ yapısını denetler ve SNMP protokolü destekleyen cihazlar arasında bağlantı çizer.Popüler grafik biçimlerinde bir ağ şeması oluşturup kaydedebilir, kopyalayabilir ve yazdırabilir.

LAN belgeler için bir ağ şemasına ihtiyacınız mı var? Program ağ yapısını keşfedip ona göre şema ve düzenleyici kullanarak ağ şeması çizer. Bu sayede LAN’ı keşfedip ağ şeması ve haritalar oluşturmaya başlayın. Eğer bir ağ haritası çizmek için Microsoft Visio ve diğer karmaşık ürünler ile çalışmayı bilmiyorsanız, ağ şemasının nasıl çizildiğini ücretsiz deneme sürümünü indirip deneyebilirsiniz.

Program ağ şeması oluşturmak için iki yol sunar:

Birincisi, otomatik olarak yapılır. Kullanıcı tanımlı IP aralıkları ve tarama yönetmelerine göre, uygulama ağ içindeki aygıtları bulmaya çalışır. Mevcut arama yöntemleri üzerinde ICMP port tarama ile MAC (ARP) adresleri IP adreslerine dönüştürürür. Uygulama cihazlar için belirli bir aralık içinde arama için çeşitli paralel komutla çalışır. 1500 IP adresi bir dizi tarama ile en fazla 3-4 dakika sürer.İkinci yol ise, elle yapılandırma. Gerekli simgeler, bağlantı hatları ve bağlantı alanları ile işaretlenmiş bir diyagram üzerinde yerleştirilir.

Uygulama ürettiği ağ şemasını vektör (Windows MetaFile), raster (JPEG, PNG, BMP) resim olarak veya Microsoft Visio belge olarak dışarı çıkartabilir.Kısıtlama ve lisans:

30 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. Daha sonra kullanabilmek için satın almalısınız. Lisanslı fiyatı ise 149.95$’dır.

10-Strike Network Diagram download

Bir cevap yazın

Ağ (Network) programları, program indir,